آشنایی با مولتی اسپیندل ها

درباره مولتی اسپیندل ها

مولتی اسپیندل ها مجموعه ها و یا به عبارتی دستگاههایی هستند که می توانند عملیات سوراخکاری و قلاویزکاری در چند نقطه از یک قطعه را بصورت همزمان انجام دهند و به کمک یک واسطه ساده قابلیت نصب روی انواع دریل ، فرز ،ماشین های مخصوص و یونیت های عمودی و افقی را دارند.

مولتی اسپیندل ها در تقسیم بندی کلی در دو نوع مولتی اسپیندل ثابت و مولتی اسپیندل متغیر ، بصورت خطی و غیر خطی ساخته می شوند.

مولتی اسپیندل های ثابت بنا به سفارش مشتری بر اساس اندازه ها ، فواصل ، تعداد محورهای مورد نیاز ساخته می شود . در مولتی اسپیندل ثابت ، فواصل محورها ثابت بوده و موقعیت ، فواصل و زوایای محورها دقیقا بر اساس درخواست مشتری است .

ولیکن مولتی اسپیندل های متغیر بطور معمول در سایزهای مختلفی از کوچک تا بزرگ ، بصورت دو محور ، سه محور، چهار محور و در موارد خاص بصورت چندین محور ساخته می شوند.

در هر مولتی اسپیندل متغیر علاوه بر بر اینکه فاصله محورها در یک بازه حداقل و حد اکثری قابل تنظیم هست ، یک قابلیت و مشخصه به لحاظ حداکثر قطر مته و یا قلاویزی که میتوان روی آن نصب کرد را دارند ، لذا در زمان خرید مولتی اسپیندل متغیر باید با توجه به تعداد محورها ، فواصل ، قطر مته و سایز قلاویز مندرج در نقشه قطعه کارهای مورد نظر خود ، مولتی اسپیندل مناسب را شخصا و یا با راهنمایی فروشنده انتخاب نمود .

در مولتی اسپیندل متغیر ، محورها میتوانند در یک محدوده حداقل و حداکثری مشخص به هم نزدیک و یا از هم دور شوند . دربکار گیری مولتی اسپیندل متغیر برای قطعه ای خاص ، فواصل محورها را بر اساس فواصل مندرج در نقشه تنظیم و در این موقعیت ها ، محورها ثابت و قفل میگردند ، همچنین هر زمان دیگر که لازم باشد از مولتی اسپیندل متغیربرای سوراخکاری و یا قلاویزکاری قطعه دیگری با فواصل جدید استفاده نمود می توان این تنظیمات را بهم زده و محورها را در فواصل جدید مورد نظر تنظیم و مورد استفاده قرار داد.

بطور معمول و بدون بهره گیری از مولتی اسپیندل ها برای انجام عملیات سوراخکاری و قلاویزکاری در قطعاتی که چندین سوراخ روی آنها باید انجام شود ، لازم است این عملیات سوراخکاری و قلاویزکاری در چندین مرحله بصورت تک تک و یا با استفاده از چندین دستگاه و بعضا با استفاده از جیگ و فیکسچرهای خاص صورت گیرد ، که علاوه بر آنکه به نیروی انسانی و ماشین آلات و زمان زیادی نیاز دارد بروز خطا ، عدم دقت و یکنواختی قطعات نیز دور از انتظار نیست و اگر این عملیات سوراخکاری و قلاویزکاری برای قطعات با تعداد کم ممکن و صرفه اقتصادی داشته باشد ، قطعا این روش برای تیراژ متوسط و زیاد منطقی نیست.

اینجاست که با بهره گیری از یک مولتی اسپیندل مناسب علاوه بر کاهش نیروی انسانی و ماشین آلات مورد نیاز ، زمان تولید نیز چندین برابر کاهش می یابد و از همه مهمتر اینکه حفظ ابعاد و فواصل و تلورانسهای مورد نظر و مندرج در نقشه به راحتی امکان پذیر میگردد و لذا بهره گیری از مولتی اسپیندل مناسب افزایش سرعت ودقت را به ارمغان آورده و دستیابی به تولید دقیق با حفظ تلورانسها با تیراژ بالا و صرفه اقتصادی را محقق می سازد که این هدف و رسالت ما در ساخت مولتی اسپیندل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *